Červenec 2010

Män som hatar kvinnor - Stieg Larsson

31. července 2010 v 23:37 | Sabi |  Kultůra
Každý má tajemství, jde jen o to je odhalit.

Kniha Muži, kteří nenávidí ženy od švédského autora Stiega Larssona je po dlouhé době knížka, která mě zaujala. Tak že jsem během necelých 3 dní přelouskala těch 530 stránek :)  Před pár dny jsem viděla i film, ale o tom později.

"Kniha Muži, kteří nenávidí ženy je dokonale svěží politický a žurnalistický thriller, který ale současně nabízí intimní příběh a zasahuje do světa morálky. Stieg Larsson sice vytahuje na světlo poněkud temná témata, ale jeho kniha představuje skutečný svátek a na její hlavní hrdiny nikdy nezapomenete." (Michael Ondaatje)

Everything but you

29. července 2010 v 23:02 | Sabi |  Poslouchárna
"What the fuck are you doing here now? You're crime scene inventigator"
"Wrong.. I am.. WHORATIO!"

Aneb nejnovejsi klip od Manzany, ktery shledavam velice povedenym (proste Whoratio :D). Trochu me mrzi, ze ty skoky v Liberci pujdou na ukor prave jejich koncertu (Finnish Female Fronted Tour - 2. a 3.10. 2010 v Praze - > http://mrtvy-partner.blog.cz/1004/finnish-female-fronted-rock-metal-tour-2010-vol-2)

2. asi jeste budu v Libe (no kdyby ne, tak bych sla, ale tak to je jeste daleko..) a 3. mam tanecni.Specialne pro Charlotte a rikke!

29. července 2010 v 18:56 | Sabi |  Střípky
Chlupata kytka, abyste mely predstavu, o cem jsem to mluvila :))

Program na léto

25. července 2010 v 20:29 | Enki |  Ostatní
Ne, ze bych tu prave litala nadsenim jako sjetej kralicek Duracel.. Ale presne v den mojich narozenin bude v Liberci Lerni grand prix ve skocich na lyzich. Lamka jako darek k narozeninam? Luxus! :D

Ireland '10

24. července 2010 v 23:10 | Sabi |  Na cestách
Ja vim, ze jsem v Cechach uz pres tyden, ale driv jsem se k tomu nedostala :)....
Takze v Irsku jsme byli od 10. - 17. 7. a reknu vam hned neco na zacatek - kdyz jsem mela vstavat ve 4 rano, abychom na 10 byli na letisti ve Vidni, malem jsem umrela (to jen takova vsuvka na zacatek, protoze vazne nenavidim vstavani brzo rano :D)

Leaving.. See ya in hell

8. července 2010 v 21:57 | Sabi |  Enki
Kufr sbalenej, zavřenej, postavenej u dveří. Baťoh taky. Olli v baťohu. Mám peníze, doklady, Olliho, polštářek.. Snad mám všechno. Zbytek se dá koupit. Ach, ano, odjíždím do Irska. Do 18. mě tu nečekejte ;)

A po 18. se (možná :D) těšte na fotky a vyprávění ;)

Stížnost!

6. července 2010 v 12:16 | Sabi |  Střípky
Hej, počasí, tohle jsem si s tebou nedomluvila!
Má být krásně, svítit sluníčko, já mám být na zahradě nebo v bazénu a vůbec.. Nemá pršet, být hnusně a zima.. Nemám sakra sedět v chatě zabalená do deky a mrznout.

Loučím se, jdu zabít tu šedivou potvoru, co se mi snaží zlikvidovat leoparda,
Sabi

End of freshman class

1. července 2010 v 21:10 | Sabi |  Enki
Udělala jsem prvák a dneska začaly prázdniny! To si zaslouží samostatnej článek!

Živě si pamatuji ten první den. 1. zaří, kdy jsem nervozně ráno stepovala na zastávce, měla jsem strach a byla jsem nervózní. Z nové školy, z nových neznámých lidí. Z toho, že to na gymplu nebudu zvládat.

.. Uplynulo deset měsíců a já zjišťuji, že období na střední je vážně asi jedno z nejlepších v životě. Učení jsem zvládla a ač jsem v prvním čtvrtletí propadala ze 2 předmětů - matika fyzika - nakonci mi z nich vyšlo nádherných 2 a 3.

A skoro všichni ti lidi mi svým způsobem přirostli k sdci. Už teď (a to je teprve první den prázdnin :D) se mi trochu stýská po těch deních hláškách typu "Mezi Sixxem a Asbou je jenom prdel" nebo "Axl už to XL má ve jméně" či snad "My máme kozy na kolenou"..

Pár fotek :)

Žanet, já, Dáda

...
A ještě jedna "já" :)

...
Sabi

A pak člověk nemá mít předsudky..

1. července 2010 v 20:53 | Sabi |  Enki
.. vůči romský komunitě. Víte, vždycky jsme se vůči nim snažila být tolerantní. Říkala jsem si, jo dobrý, určitě jsou mezi nima jedinci, kteří se něco snaží změnit. Ale víte co? Události poslední doby mě nutí trochu přehodnotit situaci.

Oni si stěžují na diskriminaci? Ale čemu se diví?

Když člověk chodí do školy na Karlín a téměř denně tam vidí ty vožralý, povalující se cikány a včera ho málem jeden cikán - feťák okrade a vytáhne na něj kudlu? Ať jdou do prdele..

Teď už si z toho dělám více méně srandu, ale byla jsem vyklepaná a vystrašená jako něco. No.. Každopádně nic se mi nestalo, peněženku i doklady mám.. Bez peněz, ale to je to nejmenší. Kamarádka si teď dělá srandu, že jsem jak americkej hrdina. Muhahah, nechám si vytetovat americkou vlajku na prdel..

Sabi